Weekend Mid-Ulster scoreboard

Chris Lappin (right) battling for possession with Bourneview Mill's Mark Smith during Laurelvale's weekend win at Pepperton Park. Pic by Phil Ray.
Chris Lappin (right) battling for possession with Bourneview Mill's Mark Smith during Laurelvale's weekend win at Pepperton Park. Pic by Phil Ray.

Results are as follows from Saturday’s Mid-Ulster Football League scoreboard:

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION A

Broomhill 3-2 Crewe United

Camlough Rovers 2-4 Ballymacash Rangers

Fivemiletown United 1-0 Seapatrick

Tandragee Rovers 1-0 St Mary’s

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION B

Craigavon City 0-3 Laurelvale

Dungannon Tigers 2-1 Lurgan Town

Markethill Swifts 2-4 Valley Rangers

Tullyvallen 4-3 Seagoe

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION ONE

Coalisland Athletic 5-0 Scarva Rangers

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION TWO

Armagh Celtic 4-2 Portadown BBOB

Donaghmore 2-4 Stranmillis

Keady Celtic 4-1 Gilford Crusaders

Lurgan BBOB 2-2 Glenavy

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION THREE

Donacloney 0-4 Goodyear

Lurgan United 4-3 Hillsborough Boys

Union Lusa FC 2-3 Mowhan United

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION FOUR

Aghalee Village 6-1 Newmills

Damolly 1-3 Caledon Rovers

Orchard City 3-0 The Dons

Southside 2-2 Banbridge YCOB

West End Hibs 9-2 Orchard Athletic

MUFL RESERVE CHAMPIONSHIP

Ballymacash Rangers Reserves 2-0 Crewe United Reserves

Loughgall Reserves 1-1 Banbridge Rangers Reserves

Rathfriland Swifts 0-0 Coagh United Reserves

Valley Rangers Reserves 1-0 Banbridge Town AFC

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION ONE

Lower Maze Reserves 3-4 St Mary’s Reserves

Seapatrick Reserves 1-2 Tandragee Rovers Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION TWO

Gilford Crusaders Reserves 0-2 Lurgan Town Reserves

Portadown BBOB Reserves 2-2 Lurgan Institute Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION THREE

Dungannon Rovers Reserves 6-4 Donacloney Reserves

Seagoe Reserves 0-6 Ballyoran Reserves

Silverwood United Reserves 3-3 Tullyvallen Reserves

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION FOUR

Donaghmore Reserves 0-3 Broomhill Reserves

Goodyear Reserves 0-1 Dungannon Tigers Reserves

Southside Reserves 3-2 Armagh Blues Reserves

Valley Rangers Swifts 3-0 Knockmenagh Swifts Reserves

MARSHALL CUP (ROUND FOUR)

Oxford Sunnyside 2-3 Hanover

ALAN WILSON CUP (ROUND ONE)

Bourneview Mill 4-0 Richhill

ALEXANDRA CUP (ROUND TWO)

The Ambassadors 2-4 Hill Street

Lurgan Institute 2-4 Silverwood United

BECKETT CUP (SEMI-FINAL)

Castlecaulfield 1-2 Knockmenagh Swifts

O’HARA CUP (ROUND FOUR)

Hill Street Reserves 1-0 Glenavy Reserves

MID-ULSTER LEAGUE CUP (ROUND TWO)

Banbridge Town AFC Reserves 1-4 Richhill Reserves