Weekend Mid-Ulster scoreboard

Lee Towers (right) working hard for Richhill against Lurgan Town.INPT42-204
Lee Towers (right) working hard for Richhill against Lurgan Town.INPT42-204

Saturday’s Mid-Ulster Football League results are as follows:

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION A

Ballymacash Rangers 0-0 Crewe United

Newry City AFC 1-0 Banbridge Rangers

Seapatrick 3-4 Lower Maze

St Mary’s 0-1 AFC Craigavon

Tandragee Rovers 2-0 Camlough Rovers

Valley Rangers 3-3 Hanover

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION B

Craigavon City 0-1 Windmill Stars

Dungannon Rovers 4-0 Lurgan Town

Laurelvale 2-3 Dungannon Tigers

Moneyslane 7-2 Bourneview Mill

Oxford Sunnyside 1-2 Broomhedge

Richhill 1-3 Markethill Swifts

Seagoe 4-2 Tullyvallen

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION ONE

Lurgan Institute 0-13 Ballyoran

Silverwood United 6-0 Riverdale

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION TWO

Armagh Celtic 2-1 Keady Celtic

Glenavy 3-2 Lurgan BBOB

Portadown BBOB 4-3 Scarva Rangers

Rectory Rangers 14-1 Stranmillis

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION THREE

Aghalee Village 5-2 Moira Albion

Caledon Rovers 3-0 Hillsborough Boys

Lurgan United 5-1 Union Lusa

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION FOUR

Damolly 2-0 Millbrook

Southside 5-4 Sporting Lisburn

MUFL RESERVE CHAMPIONSHIP

Banbridge Rangers 4-1 Ballymacash Rangers

Banbridge Town AFC 2-1 Valley Rangers

Crewe United 3-0 Rathfriland Swifts

Lurgan Celtic 5-1 Armagh City

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION ONE

AFC Craigavon 0-2 Craigavon City

Hanover 1-0 Moneyslane

Markethill Swifts 0-5 Tandragee Rovers

St Mary’s 3-2 Glenavy

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION TWO

Bourneview Mill 3-5 Portadown BBOB

Lurgan BBOB 2-2 Lurgan Institute

Lurgan Town 10-1 Laurelvale

Richhill 3-0 Ballyoran

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION THREE

Banbridge Town AFC 1-4 Valley Rangers Swifts

Gilford Crusaders 1-4 Donaghmore

Lurgan United 1-3 Rectory Rangers

Red Star 1-2 Silverwood United

Tullyvallen 1-2 Seagoe

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION FOUR

Dungannon Tigers 4-1 Newmills

Southside 1-2 Knockmenagh Swifts

Windmill Stars 4-3 Aghalee Village

MARSHALL CUP (ROUND TWO)

Red Star 2-0 West End Hibs

JUNIOR CUP (ROUND TWO)

The Ambassadors 6-2 Dromore United

Ardstraw reserves 2-4 Goodyear

Armagh Rovers 1-2 Ahoghill Thistle

Bangor YM 5-2 Newmills

Burnfoot United 5-2 Derryhirk United

Clough Rangers 3-5 Hill Street

Coagh United reserves 0-2 Newry City AFC reserves

Dollingstown reserves 0-4 Dervock

Donaghmore 1-0 Castlecaulfield

Killen Rangers 3-0 Annagh United reserves

Knockmenagh Swifts 4-3 Iveagh United reserves

Rathfern Rangers reserves 3-0 Loughgall reserves

Southside Rangers 0-4 Cookstown Celtic