Weekend fixtures

Jason Dickson sliding in against Dollingstown reserves for Broomhill.INPT47-649AM
Jason Dickson sliding in against Dollingstown reserves for Broomhill.INPT47-649AM

Mid-Ulster league fixtures:

INT SECTION A: Banbridge Rangers v Camlough Rovers; Hanover v Seapatrick.

INT SECTION B: Dungannon Rovers v Richhill; Dungannon Tigers v Broomhedge; Lurgan Town v Bourneview Mill; Oxford Sunnyside v Laurelvale; Tullyvallen v Seagoe.

DIVISION ONE: The Ambassadors v Coalisland Athletic; Armagh Rovers v Ballyoran; Derryhirk United v Cookstown Celtic; Hill Street v Lurgan Institute; Red Star v Silverwood United.

DIVISION TWO: Armagh Celtic v Scarva Rangers; Castlecaulfield v Stranmillis; Keady Celtic v Knockmenagh Swifts; Lurgan BBOB v Rectory Rangers.

DIVISION FOUR: Lurgyvallen12 v Millbrook; Southside v The Dons.

INTERMEDIATE CUP: AFC Craigavon v Mossley; Ardstraw v Moneyslane; Ballymacash Rangers v Trojans; Bloomfield v Fivemiletown United; Broomhill v Kilmore Rec; Dromora Village v Crewe United; Lower Maze v Craigavon City; Markethill Swifts v Portaferry Rovers; Newry City AFC v Cliftonville Olympic; St Mary’s v Tandragee Rovers; Valley Rangers v Newcastle; Windmill Stars v Strabane Athletic.

MID-ULSTER SHIELD: Armagh City reserves v Sandy Hill; Banbridge YCOB v Donaghmore; Gilford Crusaders v Portadown BBOB; Goodyear v Coagh United reserves.

BECKETT CUP: Aghalee Village v Armagh Blues; Donacloney v Hillsborough Boys; Newmills v Lurgan United; Moira Albion v Union Lusa.

JOHN MAGEE MEMORIAL CUP: Sporting Lisburn v Damolly.

O’HARA CUP: Dungannon Rovers v Richhill; Seapatrick v St Mary’s

RES CHAMPIONSHIP: Banbridge Town AFC v Loughgall; Crewe United v Banbridge Rangers; Dollingstown v Valley Rangers; Lurgan Celtic v Newry City AFC; Rathfriland Swifts v Ballymacash Rangers.

RES DIV ONE: Craigavon City v Hanover; Glenavy v AFC Craigavon; Moneyslane v Markethill Swifts; Tandragee Rovers v Lower Maze.

RES DIV TWO: Ballyoran v Derryhirk United; Bourneview Mill v Lurgan BBOB; Laurelvale v The Ambassadors; Portadown BBOB v Lurgan; Institute.

RES DIV THREE: Banbridge Town AFC v Donaghmore; Lurgan United v Donacloney; Red Star v Gilford Crusaders; Silverwood United v Rectory Rangers; Valley Rangers Swifts v Seagoe.

RES DIV FOUR: Broomhill v Goodyear; Southside v Dungannon Tigers; Windmill Stars v Newmills.