Weekend Mid-Ulster league fixtures

Brendan Connolly (left) on show for Laurelvale against Lurgan Town.
Brendan Connolly (left) on show for Laurelvale against Lurgan Town.
Share this article

Fixtures for Saturday’s Mid-Ulster Football League:

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION A: Banbridge Rangers v St Mary’s, Broomhill v Lower Maze, Crewe United v Ballymacash Rangers, Fivemiletown United v Valley Rangers, Newry City AFC v AFC Craigavon, Seapatrick v Camlough Rovers, Tandragee Rovers v Hanover.

MID-ULSTER INTERMEDIATE LEAGUE SECTION B: Dungannon Rovers v Bourneview Mill, Markethill Swifts v Richhill, Oxford Sunnyside v Dungannon Tigers.

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION ONE: The Ambassadors v Hill Street, Armagh Rovers v Lurgan Institute, Red Star v Derryhirk United, Riverdale v Sandy Hill.

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION TWO: Donaghmore v Gilford Crusaders, Keady Celtic v Glenavy, Lurgan BBOB v Stranmillis, Scarva Rangers v Knockmenagh Swifts.

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION THREE: Lurgan United v Donacloney, Moira Albion v Hillsborough Boys, Newmills v Union Lusa, White City v Caledon Rovers.

MID-ULSTER LEAGUE DIVISION FOUR: Damolly v The Dons, Lurgyvallen12 v Santos.

INTERMEDIATE CUP (ROUND FOUR): Portstewart v Windmill Stars.

JUNIOR CUP (ROUND FIVE): Rosemount v Coalisland Athletic.

MID-ULSTER SHIELD (ROUND FIVE): Silverwood United v Portadown BBOB.

ALAN WILSON CUP (ROUND ONE): Broomhedge v Laurelvale, Lurgan Town v Moneyslane.

ALAN WILSON CUP (ROUND TWO): Tullyvallen v Seagoe.

ALEXANDER CUP (ROUND ONE): Ballyoran v Cookstown Celtic.

FOSTER CUP (ROUND ONE): Armagh Celtic v Castlecaulfield.

BECKETT CUP (ROUND TWO): Goodyear v Aghalee Village.

JOHN MAGEE MEMORIAL CUP (ROUND TWO): Banbridge YCOB v West End Hibs.

JOHN MAGEE MEMORIAL CUP (SEMI-FINAL): Southside v Sporting Lisburn.

MUFL RESERVE CHAMPIONSHIP: Armagh City v Crewe United, Ballymacash Rangers v Newry City AFC, Banbridge Town AFC v Coagh United, Lurgan Celtic v Rathfriland Swifts, Valley Rangers v Loughgall.

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION ONE: Hill Street v AFC Craigavon, Lower Maze v Markethill Swifts, Moneyslane v Seapatrick, St Mary’s v Tandragee Rovers.

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION TWO: Bourneview Mill v Dungannon Rovers, Laurelvale v The Ambassadors, Portadown BBOB v Ballyoran, Richhill v Lurgan Town.

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION THREE: Lurgan United v Tullyvallen, Seagoe v Red Star.

MID-ULSTER RESERVE LEAGUE DIVISION FOUR: Broomhill v Goodyear, Windmill Stars v Newmills.

O’HARA CUP (ROUND THREE): Hanover v Dungannon Tigers.

MID-ULSTER LEAGUE CUP (ROUND ONE): Donacloney v Silverwood United, Donaghmore v Aghalee Village.

MID-ULSTER LEAGUE CUP (ROUND TWO): Gilford Crusaders v Banbridge Town AFC, Knockmenagh Swifts v Valley Rangers Swifts, Lurgan BBOB v Glenavy.